Barragemätscher 2019 – 1. Senioréquippe kennt op déi ganz gudd 2. Plaz

29.04.2019 vum Ronny

Eis 1. Senioréquippe huet et fäerdeg bruecht bei de Barragemästcher vun der 1. Divisioun déi 2. Plaz ze erspillen.

Si hunn sech leider mussen an der Final géint eng staark Equipp vu Hueschtert/Foulscht geschloen ginn. 🙂 🙂 🙂

D’Equipp vu lénks no riets : de Gilles, de Christian, den Alain an den Emmanuel.

Déi Néierlag huet der Stemmung awer keen Ofbroch gedoen, an et ass monter geféiert ginn nom Mätsch. 🙂 🙂 🙂

Barragemätscher 2019 – 1. Cadetséquippe gëtt Divisiounschampion

29.04.2019 vum Ronny

Eis 1. Cadetséquipp huet et fäerdeg bruecht bei de Barragemästcher vun der 4. Divisioun déi 1. Plaz ze erspillen.

Si konnten sech an der Final géint eng staark Equipp vu Bech-Maacher duerchsetzen. 🙂 🙂 🙂

D’Equipp vu lénks no riets : de Lenny, de Lex an de Nathan.

Ofschlosstabell vun allen Seniorsequippen vun der Saison 2018 /2019

01.04.2019 vum Ronny
Nouspelt 1     1. Plaz an der 1. Divisioun   ⇔   Opstig an d’Promotioun
Nouspelt 2     4. Plaz an der 1. Divisioun
Nouspelt 3     3. Plaz an der 3. Divisioun
Nouspelt 4     4. Plaz an der 4. Divisioun
Nouspelt 5     9. Plaz an der 4. Divisioun      Ofstig an déi 5. Divisioun
Nouspelt 6     5. Plaz an der 5. Divisioun
Nouspelt 7     9. Plaz an der 6. Divisioun
Nouspelt 8     7. Plaz an der 6. Divisioun

Opstig an d’Promotioun vun eiser 1 Equippe um 17. Spilldag

25.03.2019 vum Ronny

Um 17. Spilldag huet eis 1. Equippe mussen géint en staarken Konkurrent aus dem Kordall untrieden. An dësem Mätsch ass et fir déi 2 Equippen em net manner ewéi den Opstig aus der 1. Divisioun an d’Promotioun gaangen.

Ënnert den Aen vun sëllechen Supporter, déi sech extra op de Wee gemaach haten fir eis Jongen ze ënnerstëtzen, konnt eis 1 Equippe des Renconter mat 6-4 fir sech entscheeden. 🙂

Domadder steet virum leschten Spilldag fest, dass Nouspelt ab nächster Saison erëm an der Promotioun opschloen dierf. 🙂

Equippe vun lénks no riets : Christian Paler, Alain Recht, Emmanuel Saphy, Leif Persson, Gilles Neyens a Ronny Koch.

Klassementopstig um 17. Spilldag

25.03.2019 vum Ronny

Um 17. Spilldag huet de Kevin et fäerdeg bruecht e Klassement ze klammen. De Kevin ass B2 ginn. Félizitatioun.

13e Grand Prix des DT Frënn Bartreng du 17.03.2019 – DT Bartreng

22.03.2019 vum Ronny

13e Grand Prix des DT Frënn Bartreng

17.03.2019 – DT Bartreng

Catégorie C3 participants: 38 (23)

  1. SCHUH Jenny (Hueschtert-F.) C3 (+1,5)
  2. BETTENDORFF Charel (Nouspelt) C3 (+1)
  3. TÖRÖK Samuel (Bartreng) C3 (+0,5)
  4. THOSS Sam (Berbuerg) C3 (+0,5)

Catégorie C1 participants: 46 (20)

  1. RAMSAY Christopher (Nidderkäerjeng) C1 (+1,5)
  2. RAUCHS Pit (Bartreng) C1 (+1)
  3. VITALI Sacha (Nouspelt) C1 (+0,5)
  4. ASSELBORN Laurent (Bartreng) C1 (+0,5)

 

23e Grand Prix du DT Nouspelt du 10.03.2019 – DT Nouspelt

14.03.2019 vum Ronny

23ième Grand Prix du DT Nouspelt

10 mars 2019 – DT Nouspelt

 Catégorie D3

  1. CORTINOVIS Andrea (Nospelt)
  2. LAROSCH Sheila (Beckerich)
  3. LUX Christophe (Beckerich)

Catégorie D2

  1. KRUTEN Romain (Howald)
  2. DRAGOVIC Aleksandar (Howald)
  3. ECKER Miguel (Nospelt)

Catégorie D-Open

  1. BODSON Lex (Nospelt)
  2. OLINGER Pit (Bertrange)
  3. ATHE Noel (Howald)

Catégorie C2

  1. MAQUET Antonin (Ell)
  2. SAHR Jonah (Linger)
  3. CILLIEN Claudine (Nospelt)

Catégorie C-Open

  1. AGOVIC Adnan (Soleuvre)
  2. PORTELADA Mandy (Reckange)
  3. VITALI Sacha (Nospelt)

Catégorie B2

  1. WANTZ Gene (Reckange)
  2. BIVER Jo (Nospelt)
  3. LEHNERT Yves (Nospelt)

Catégorie B1

  1. SCHEUER Jérome (Union Letzebuerg)
  2. NEYENS Gilles (Nospelt)
  3. MACIUCA Andreea (Union Letzebuerg)